8017
post-template-default,single,single-post,postid-8017,single-format-standard,elision-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
Title Image

Nowe jednotorowe gwintowane złączki ZUG

  |   Aktualności

Nowe złączki ZUG

Firma POKÓJ S. E. wprowadziła do oferty typoszereg złączek gwintowych jednotorowych – ZUG nowej konstrukcji. Są one unowocześnioną wersją serii ZUG-G i w pełni zastępują złączki ZG-G.

Złączka jednotorowa ZUG – POKÓJ S.E.
Złączka jednotorowa ZUG – POKÓJ S.E.

Złączki gwintowe ZUG-2,5, ZUG-4, ZUG-6, ZUG-10, ZUG-16, ZUG-35 przeznaczone są do łączenia przewodów miedzianych, o żyłach sztywnych lub giętkich i przekrojach znamionowych w przedziale od 2,5 mm2 do 35 mm2. Złączki do przekroju 10 mm2 posiadają, przy różnych grubościach, identyczny obrys zewnętrzny. Dzięki temu wraz z akcesoriami mieszczą się pod maskownicą standardowych szafek rozdzielczych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa złączki ZUG oraz ich wyposażenie zostały wykonane z samogasnącego tworzywa w klasie palności V0. Ich konstrukcja wytrzymuje napięcie znamionowe izolacji 1000V. Korpus złączek zapewnia stabilne mocowanie na standardowej szynie TS35. Cztery gniazda na oznaczniki typu DK-Z5 lub DK-Z6 ułatwiają ich opis. Złączki te mogą być montowane w urządzeniach pracujących wewnątrz pomieszczeń, we wszystkich strefach klimatycznych. Tory prądowe złączek składają się z miedzianej szyny pokrytej cyną Sn5, na którą po przeciwnych stronach złączki nałożone są stalowe zaciski z wkrętami – pokryte cynkiem Zn5.

  • Złączki mocuje się na listwach TS35.
  • Są zgodne z normą IEC 60947-7-1.
  • Spełniają wymagania dyrektywy 2014/35/EC i posiadają znak CE.
  • Korpusy złączek wykonane są z poliamidu – klasa palności V0 wg UL94.

Montując złączki w większe zestawy często zachodzi potrzeba rozdzielenia poszczególnych sekcji takiego zestawu. W przypadku złączek ZUG możemy dokonać tego za pomocą siedmiu kolorów korpusu, zapewniając optyczne rozdzielenie sekcji.

  • Możliwość wykonania w kolorach: żółtym, białym, czarnym, zielonym, niebieskim, czerwonym, szarym.
  • Grupa materiałów I.
  • Możliwość pracy w zakresie temperatur od -25 do + 120oC.
  • Odporność na prądy pełzające – CTI≥600.
  • Napięcie znamionowe izolacji – 1000V.
  • Znamionowe napięcie udarowe – 8kV.

– przyjazne w montażu modułowe zwieracze śrubowe ZKN – mogą być 2, 3, 4 i 10-cio polowe.
Zwieracz został poddany istotnej modernizacji. Obecnie wszystkie jego elementy złożone są w całość (moduł), dzięki czemu jest on od razu gotowy do montażu na złączkach. Zwieracze ZKN umożliwiają połączenie

dwóch, trzech, czterech lub dziesięciu złączek stojących obok siebie, jednocześnie. Istnieje również możliwość opuszczenia dowolnej liczby torów w zwieranej sekcji poprzez wyłamanie odpowiednich końcówek zwieracza. Do zestawu złączek należy dobrać odpowiedni zwieracz uwzględniając przekrój znamionowy złączek oraz ilość zwieranych torów. Wkręty posiadają zabezpieczenie przed luzowaniem się.
– przegrody P-N1 dla ZUG-2,5, ZUG-4, ZUG-6, ZUG-10 i P-N2 dla ZUG-16 i ZUG-35 umożliwiające tworzenie sekcji lub wyróżnianie poszczególnych obwodów.
Do fizycznego rozdzielenia szeregu złączek możemy zastosować przegrodę, która blokuje możliwość zwarcia sekcji za pomocą zwieracza. Założenie przegrody nie eliminuje natomiast możliwości połączenia elektrycznego pomiędzy poszczególnymi sekcjami, które można wykonać wyłamując część przegrody znajdującą się na wysokości zacisków i montując przewód w zaciskach obu sekcji.
– płytki skrajne PS-N1 dla ZUG-2,5, ZUG-4, ZUG-6, ZUG-10 i PS-N2 dla ZUG-16 i ZUG35.

Płytka skrajna oprócz tego, że stanowi dodatkowe usztywnienie zestawu, służy do zwiększenia izolacji skrajnej złączki. Można ja zastosować do złączek, w których, po zamontowaniu w szafce rozdzielczej, pozostaje bezpośredni dostęp do metalowych części. Dzięki jednakowemu obrysowi zewnętrznemu, w złączkach o różnych przyłączalnościach znamionowych możemy używać tej samej płytki skrajnej.
– osłonki – odpowiednio 2,5N, 4N, 6N, 10N, 16N, 35N
Umożliwiają zakrycie zacisków od góry. Jest to zabezpieczenie przed dostępem do wkrętów zacisków i zwieracza oraz dostawaniem się zanieczyszczeń, a także mogą służyć do dodatkowego opisania złączki niezależnie od oznaczników.
Elementami współpracującymi są:
– listwy montażowe TS35.
– trzymacze KU-1/35N, KU-2/35N.
Trzymacze KU zamontowane po obu stronach szeregu złączek służą do utrzymywania ich w miejscu, zapobiegając przesuwaniu i przekrzywianiu się powodowanym podłączeniem sztywnych przewodów.
– oznaczniki DK-Z5 i DK-Z6.

Cała linia złączek ZUG wraz z akcesoriami to połączenie innowacyjnej konstrukcji, wysokiej jakości materiałów oraz bezpieczeństwa potwierdzonego certyfikatami na znak B i CE.