8038
post-template-default,single,single-post,postid-8038,single-format-standard,elision-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
Title Image

Złączki wielkoprądowe serii ZW

  |   Aktualności

Złączki wielkoprądowe serii ZW

Złączki wielkoprądowe serii ZW przeznaczone są do przyłączania przewodów miedzianych sztywnych i giętkich, o żyłach okrągłych oraz sektorowych. Mogą one być użytkowane w warunkach wewnętrznych a elementy zaciskowe zapewniają właściwe utrzymanie niezawodnego połączenia mechanicznego oraz zestyku elektrycznego.

Ze względu na zastosowane elementy zaciskowe dla każdej odmiany wyróżniamy trzy typy K-K, K-V oraz V-V. Zaciski typu K-K przeznaczone są do przyłączania przewodów zakończonych końcówkami kablowymi np. oczkowymi. Zaciski typu V-V służą do przyłączania przewodów zaciskanych śrubowo w V-klemach. Rozwiązaniem mieszanym, przystosowanym do połączeń jak w odmianach K-K z jednej strony oraz V-V z drugiej strony są zaciski typu K-V.

Złączki ZW produkowane są w dwóch rozmiarach 120 i 240, co daje zakres przełączalności od 16 do 240 mm2 w zależności od zastosowanych przewodów. Konstrukcja złączek umożliwia ich zamocowanie na standardowych listwach typu TS35 za pomocą metalowego docisku, który eliminuje konieczność stosowania dodatkowych trzymaczy lub do podłoża za pomocą wkrętów. Zaciski przewodów są zabezpieczone łatwymi w montażu, wielofunkcyjnymi osłonami. Osłony są wyposażone w gniazda na oznaczniki typu DK/Z-6, otwory do pomiaru napięcia i specjalne uchwyty do zakładania plomb.