8033
post-template-default,single,single-post,postid-8033,single-format-standard,elision-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
Title Image

LPI – listwy izolowane

  |   Aktualności

LPI – listwy izolowane

Oferta firmy „POKÓJ” S.E. została poszerzona o przyłączeniowe listwy izolowane LPI. Służą one do realizowania połączeń zarówno torów prądowych neutralnych jak i ochronnych. Listwy te występują w dwóch odmianach LPI-6 umożliwiającą podłączenie sześciu przewodów oraz LPI-14 umożliwiającą podłączenie czternastu przewodów.

Każda listwa składa się z korpusu izolacyjnego wytrzymującego napięcie do 450V i prąd ciągły do 76A dla LPI-6 a dla LPI-14 odpowiednio 450V i 101A oraz listwy przyłączeniowej wykonanej z najwyższej jakości mosiądzu. Podstawa korpusu występuje w kolorze szarym i żółtym, natomiast pokrywa korpusu występuje w kolorze niebieskim, zielonym i czarnym.

W podstawie znajdują się elementy umożliwiające montaż na szynie TS35, natomiast w pokrywie można znaleźć gniazda na oznaczniki typu DK/Z oraz cyfrowe oznaczenie poszczególnych zacisków. Po obu bokach korpusu znajdują się uchwyty, dzięki którym wraz z wspornikami WsL i WsP pojedyncze listwy mogą zostać połączone w zestaw jedno, dwu, trzy lub czterotorowy, który nazywa się „Blok LPI”. We wspornikach „Bloku LPI” znajdują się elementy umożliwiające montaż do podłoża oraz do szyny TS 35. Po obu stronach bloku przewidziano gniazda na oznaczniki dzięki którym można dowolnie opisać „Blok LPI” lub jego poszczególne tory. Pojedynczy blok może składać się z szyn LPI sześcio lub czternasto zaciskowych oraz występuje w specjalnej odmianie żółto-zielonej do stosowania tylko w torach ochronnych.

Listwy LPI oraz „Bloki LPI” poszerzają dotychczasową ofertę firmy „POKÓJ S. E.” z gwarancją bezpieczeństwa użytkowania w ramach nadzorowanego przez system jakości procesu projektowania i produkcji.

Płytka skrajna oprócz tego, że stanowi dodatkowe usztywnienie zestawu, służy do zwiększenia izolacji skrajnej złączki. Można ja zastosować do złączek, w których, po zamontowaniu w szafce rozdzielczej, pozostaje bezpośredni dostęp do metalowych części. Dzięki jednakowemu obrysowi zewnętrznemu, w złączkach o różnych przyłączalnościach znamionowych możemy używać tej samej płytki skrajnej.
– osłonki – odpowiednio 2,5N, 4N, 6N, 10N, 16N, 35N
Umożliwiają zakrycie zacisków od góry. Jest to zabezpieczenie przed dostępem do wkrętów zacisków i zwieracza oraz dostawaniem się zanieczyszczeń, a także mogą służyć do dodatkowego opisania złączki niezależnie od oznaczników.
Elementami współpracującymi są:
– listwy montażowe TS35.
– trzymacze KU-1/35N, KU-2/35N.
Trzymacze KU zamontowane po obu stronach szeregu złączek służą do utrzymywania ich w miejscu, zapobiegając przesuwaniu i przekrzywianiu się powodowanym podłączeniem sztywnych przewodów.
– oznaczniki DK-Z5 i DK-Z6.

Cała linia złączek ZUG wraz z akcesoriami to połączenie innowacyjnej konstrukcji, wysokiej jakości materiałów oraz bezpieczeństwa potwierdzonego certyfikatami na znak B i CE.