7458
post-template-default,single,single-post,postid-7458,single-format-standard,elision-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
Title Image

Piętrowy odgałęźnik instalacyjny OBL

  |   Aktualności

Piętrowy odgałęźnik umożliwia podłączenie dwóch przewodów do zacisku toru głównego, dając większą swobodę przy realizacji i projektowaniu połączeń elektrycznych.
Nowe wykonania odgałęźników oznaczone zostały w następujący sposób: OBL 70/25-1W, OBL 95/35-1W. Oznaczenia określają kolejno: przyłączalność toru głównego, przyłączalność torów odgałęźnych, ilość torów głównych oraz rodzaj zacisku. Odgałęźniki instalacyjne wykonane zostały w dwóch kompozycjach kolorystycznych: szaro-niebieskiej dla wszystkich odmian i żółto-zielonej tylko dla odmian jednosekcyjnych podstawowych.

Właściwości
Pokrywa jest mocowana przy pomocy zatrzasków i w położeniu zmienionym o 180o nie zapina się. Jest to celowy zabieg, aby oznaczenia przyłączanych torów na pokrywce były spójne z oznaczeniami na korpusie. Tworzywa z których wykonane są pokrywki i korpusy pozwalają na używanie odgałęźników w przedziale temperatur od – 25ºC do 100ºC, z odpornością na żar do 850ºC. W korpusach OBL znajdują się kołki i otwory pozycjonujące, co pozwala na tworzenie zestawów wielosekcyjnych i ułatwia ich wspólny montaż.

Mocowanie
Wszystkie odgałęźniki z linii OBL można mocować na listwie TS 35 lub do podłoża. Do mocowania na listwie TS 35 służy zaczep krzywkowy obracający się między dwoma ogranicznikami obrotu, wyznaczającymi na korpusie położenia: „do montażu“ i „ po zamocowaniu“. To funkcjonalne rozwiązanie ułatwia montaż i umożliwia ocenę stanu zamocowania odgałęźnika na szynie.

Bezpieczeństwo
Każdy odgałęźnik posiada otwory do plombowania uniemożliwiające niekontrolowane zdjęcie pokrywki. Otwory są dostosowane do typowych i funkcjonujących na rynku zabezpieczeń. Podstawowe parametry elektryczne, niezbędne dla instalatora (typ, napięcie znamionowe izolacji, dopuszczalne przekroje przewodów, zgodność z określoną normą), umieszczono na pokrywie każdego OBL-a. Tam też można znaleźć oznaczenia poszczególnych torów, a w przypadku pokrywki odmian jednotorowych – gniazda na oznaczniki. Umożliwiają one indywidualne oznakowanie zgodnie z potrzebami klienta.

Nowa linia odgałęźników OBL spełnia wymagania normy PN‑EN 60947-7-1, co zostało potwierdzone uzyskanymi certyfikatami znaku bezpieczeństwa „B“. Seria ta powiększa grupę produktów POKÓJ S.E. z gwarancją bezpieczeństwa użytkowania w ramach nadzorowanych przez system zarządzania jakością procesów projektowania i produkcji.