7510
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-7510,elision-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
Title Image

Odbieraki prądu do suwnic

Odbieraki prądu do suwnic służą do utrzymywania ciągłego połączenia elektrycznego pomiędzy przewodem zasilającym (jezdnym), a aparaturą elektryczną urządzenia dźwigowego przeznaczonego do ruchu.

Przed zamontowaniem odbieraka należy sprawdzić stan połączeń śrubowych złącza podatnego. Ponadto ze ślizgu odbieraka należy usunąć warstwę ochronną za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. W czasie przyłączania przewodu zasilającego należy zwrócić uwagę na ułożenie złącza podatnego wewnątrz odbieraka. Zaleca się zarówno przed jak i w czasie eksploatacji odbieraków smarowanie części trących się przez wpuszczenie kilku kropel oleju bezkwasowego.

Konserwacja odbieraków ogranicza się do okresowego – zależnie od stopnia zapylenia środowiska, lecz nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu – przeglądu, polegającego na usunięciu zanieczyszczeń w postaci pyłu, kurzu i innych materiałów, szczególnie z izolatora oraz sprawdzenie stanu zużycia ślizgu.

W przypadku stwierdzenia zużycia 4/5 grubości ślizgu, należy zużyty ślizg wymienić na nowy. Uwagi Zgodnie z nakazem Państwowej Inspekcji Pracy (IP-19/610-23/89) istnieje konieczność instalowania pod odbierakami specjalnych siatek zabezpieczających przed spadaniem detali w przypadku awaryjnego zniszczenia odbieraka.

Polecane produkty

ODBIERAKI SPRĘŻYNUJĄCE M – MAŁE

Pełna oferta odbieraków prądu dostępna jest w naszym sklepie:

https://www.elektropokoj.pl/kategoria-produktu/odbieraki-pradu/odbieraki-pradu-sprezynujace-m-male/

ODBIERAKI SPRĘŻYNUJĄCE D – DUŻE

Pełna oferta odbieraków prądu dostępna jest w naszym sklepie:

https://www.elektropokoj.pl/kategoria-produktu/odbieraki-pradu/odbieraki-pradu-sprezynujace-d-duze/

ODBIERAKI NIESPRĘŻYNUJĄCE B – BOCZNE

CZĘŚCI ZAMIENNE DO DBIERAKÓW PRĄDU

Pełna oferta części zamiennych do odbieraków prądu dostępna jest w naszym sklepie:

https://www.elektropokoj.pl/kategoria-produktu/odbieraki-pradu/odbieraki-pradu-czesci-zamienne/